TAKové poděkování Tajnému Aztéckému komandu za nevšední zážitky při Cestě za pokladem krále Montezumy!
Převzato 2003-09-20

Navzdory mírné nepřízni počasí byla Cesta báječná. Už palubní servis při přeletu Atlantiku dával tušit, že za plnění náročných úkolů budeme odměněni skvělou mexickou kuchyní. A taky že ano - těžko uvěřit, že kuchařkám nekoluje v žilách latinsko-americká krev! Štvanice v dešti po kopcích ve skalách a roklích prověřila všechny statečné hledače pokladů a byla inspirací k tomu, vrátit se do oněch míst někdy i za světla. O zkušenosti členů Komanda svědčí i to, že nechali všechny statečné a obezřetné ráno dospat do té míry, že se pak téměř všichni při soutěžích usmívali a ani pozdnější příprava ulovené zvěře nevedla u většiny z nich k nadměrné nelibosti. Aztécká stezka byla pro některé statečné dívky docela drsná, ale tak to má zřejmě být. Působivý obřad nového ohně v posvátné jeskyni bude pro vnímavé duše celoživotním zážitkem a ohňová štafeta dala příležitost nám, kteří jsme běželi ve smíšených dvojicích, poznat, že i běh může být krásný. U slavnostního ohně jsme velmi názorně pronikli do tajů aztécké mytologie a některé scény zůstanou rovněž nesmazatelně vryty v našich myslích. Škoda jen, že mladí páni inženýři nepostavili přístřešek proti dešti dříve - nepochybně by také pršet přestalo dříve. Třeba by se pak do hraní pustili i svých nástrojů dbalejší muzikanti. My otrlejší děkujeme obětavým držičům(kám) deštníků i nejmenovanému milému sponzorovi za vaječňák, jímž jsme si vzájemně připíjeli na hlas. Nedělní cesta za pokladem, kterou díky bohům všichni vcelku ve zdraví přežili, prověřila tělo i ducha a nechala zvítězit zajisté těm nejlepším z nejlepších. Skandování IQ Tykve si ale každopádně zasloužili!

Tajnému Aztéckému Komandu, které se nakonec slitovalo i nad těmi z nás, kdož měli být spravedlivě obětováni, a které přede všemi přítomnými slavnostně ocenilo příslušné zasloužilé Staré Vykopávky, pak právem vedle tradiční koupele patřily i naše průkazní peníse jako odměna za dokonalou teoretickou i praktickou přípravu, výběr místa konání i téměř bezchybnou realizaci, s níž dokázalo zvládnout celé to množství soutěží v naprosté pohodě. Snažili jsme se jim to nezkazit a vypadá to, že to vyšlo!

Díky všem

Blanka Chvojová - Alvarado


Chceš-li, pošli své připomínky, komentáře apod. buď e-mailem na adresu almanach@takpraha.cz nebo pomocí přiloženého formuláře, kam piš raději bez diakritiky...

Tvé jméno/kontakt: 
Tvůj e-mail: 

Text