Turistický akademický klub Praha založený v roce 1963
TAK - dokumenty

TAKové menu
Historie akcí
  TAKy se podívejte
  TAKy napište
  TAKové fórum
  e-mail

  únor 2010

Zpráva z cesty:
Inspekční skupina emeritní inspektorky Hani se třemi bodygárdy, Šéfíčkem, Řezákem a Beranem, provedla inspekci TAKové nemovitosti.

Výsledek je uspokojivý: bouda stojí, nezvaný návštěvník po sobě zanechal pouze měkkým „plátnem“ vystlané lože (jeden regál), střecha je proti sněhu podepřena mohutným kůlem s praktickými věšáčky.
Pokud někomu cesta z Rozpoutí (startovní hospoda u nádraží je zavřená) přes Nesměň připadá krátká, pak připomínám, že prošlapávání stopy sněhem nepovolí běžkaři rychlost větší než tři až čtyři km za hodinu. Rozhledna nad Besednicí stojí za to, i když je okolo mlžný opar. Vyjíždět od Pupků po tři čtvrtě na pět se nedoporučuje, chcete-li dojet za světla.
Máte-li pevný podpalovač, lze rozdělat oheň jednou sirkou a několika třískami (nadělali jsme jich plný kamnovec) a pak už jen užívat teplo a atmosféru genia loci.
Ústupová cesta přes Keblany a Lniště má jednu vadu: je rozjetá traktory a tedy ve stoupání a klesání obtížně sjízdná. Do Svin se ale dá dojet po loukách, pokud překonáte ohradníky a drátěné ploty pastvin.
Několik praktických rad pro ty, kteří by následující víkend chtěli uskutečnit následnou kontrolu:
1. pláty jsou na topinky přímo ideální, ale je třeba je nejprve očistit – studené se čistí mnohem lépe, než rozpálené
2. stínítko petrolejky je rozbité a knot krátký – lze opravit donesenými díly
3. přístup k potoku a studánce je obtížný – vodu na vaření lze dovézt o Jarky
4. mnohem pohodlnější je ale těžit pitnou vodu ze sněhu, který leží na stolech a lavicích v jídelně – není kontaminovaný
5. nejen na sběr vody, ale i na první přístup do kuchyně je dobré mít s sebou lopatku; přimrzlé dveře je škoda vyvracet
6. dostatečné množství večer požitých tekutin zajistí nočním hlídkám bezpečné pravidelné intervaly pro přikládání do kamen, aby oheň přes noc nevyhasl
7. naštípaného dříví je v kuchyni dostatek na několik víkendů, ale dříví uskladněné pod „letištěm“ se pro noční přikládání nehodí, nechcete-li budit nad ním ležící spáče.
8. zbylé naštípané (neuklizené a promrzlé) dříví z dřevárny je ideální večer přinést do kuchyně a při nočním probouzení s ním přikládat – než na žvavých uhlících rozmrzne, mnohem déle vydrží; jako brikety.
9. hospoda u pošty (a autobusového nádraží) ve Svinech má v neděli zavřeno, ale na náměstí vedle „kulturáku“ vás ochotně a rychle nasytí.

Pokud jste se nadchli, pak připomínám, že do boudy se nevejde víc než dvanáct spáčů (to si už šlapou po hlavách), ale v okolí je dost sněhu na záhrab. Nejlepší je dohoda těch, kdo se tam hodlají vydat. Sobotní vlak z Prahy jede v 7:16.

Pepik Beran

« nahoru

design © corwin 2001; spravce www@takpraha.cz