Turistický akademický klub založený v roce 1963
Poradník březen 2011

PORADNÍK březen 2011

Pouze pro vnitřní potřebu vydává Turistický akademický klub Praha
IČO: 00199214, účet č. 1061106866/5500
Účet č. 1061106866/5500
Adresa: pošt. př. 398, 111 20, Praha 1
Klubovna: Mikulova 1574, Praha 4 - Jižní Město
Pokladník: Jana Stádníková, e-mail: stady@atlas.cz
Poradník: Jana Vorlová, e-mail: tak.praha@email.cz

  Motto: "Budeš-li žít do sta let, doufám, že já budu žít o den méně, abych nemusel nikdy žít bez tebe." (Britové vybrali jako druhý nejromantičtější text anglické literatury úryvek z knihy Medvídek Pú Alana Alexandera Milnea.)

  Zprávy z rady:
    Pravidelná schůze bude v pondělí 7. března v Tyršáku, 2. patro, posluchárna P1.
    Radní Lenka B., Soňa V., Jana V., Vláďa R., Petr Ř., Jirka V. a majitel Petrof děkují všem členům za důvěru plynoucí z volebních mandátů.
    Petrof poslal email s úvahou "Budoucnost Valné hromady", který je přlíohou tohoto Poradníku. Rada prosí, abyste se zamysleli nad způsobem pořádání VH a také vyplnili malou anketku.
    Rada děkuje...
  Ahoj, lide Sedmnáctkový!
        Asi největší radost (nejen) nám udělal na výročce Honza Maňák. Bylo bezva, že mezi námi byl. I on z toho měl velkou radost, byl šťastný, že si s námi může popovídat, i když mu ještě chybí některá slovíčka. Ale snaží se, maká, chlubí se, že se znovu učí číst ze slabikáře. Věříme, že svou snahu dotáhne do vítězného konce.
    Za to, že Honza dělá takové pokroky, vděčí on i my všichni ostatní vám, Sedmnáctce. Co všechno pro Honzu děláte, jak si ho mezi sebou předáváte, jak ho všude berete sebou, je skutečně hodné obdivu.
    Sedmnáctko, smekáme před vámi a moc a moc ... (17 krát) vám za Honzu děkujeme!
    Rada TAKu
    Rada prosí, abyste svými hojnými příspěvky podpořili vznik almanachu k 50. výročí TAKu. Jednotliví redaktoři vás budou v průběhu roku oslovovat a žádat konkrétní informace a články. Ovšem nic nestojí v cestě tomu, abyste vyvinuli vlastní iniciativu.

  Stalo se:
    34. Spanilka 4. až 6.22011 v Krušných horách se velmi vydaříla. Žádné ztráty, v pátek mlha, v sobotu vichr, v neděli sluníčko. Ohlasy na Spanilku v příloze...
    V pondělí 7. února jsme byli v Gongu na báječném koncertu Pavla Lohonky Žalmana. Byl téměř vyprodaný a dvě hodiny plné pohodových písniček, z nichž jsme mnohé zpívali spolu s kapelou.
    Nora byla 25. - 27.2. a neobvykle úspěšná! 2 a 1/2 dne azůro až v neděli k polednímu se trochu zatáhlo. Prostě paráda. V pátek v 6:30 jsme vyrazili z Florence čtyři já Vlasta, Mirek Podolák, Pavel Vilím a Tomáš Souček. v 8:40 jsme byli v Chomutově, kde se k nám připojili známí stavitelé iglú (letos ale nestavěli)Marcela Kobíková a Radek Gregor a pokračovali jsme na Horu S. Šebestiána. Odtamtud jsme putovali převážně po červené zpestřeno občasným kufrováním, neboť se tam pletou lyžařské stopy s turistickou značkou, směrem k Lesné, ale tam jsme zdaleka nedorazili. Přečkali jsme první noc. Záhraby se moc nekonaly, protože víc sněhu bylo jen v závějích. Já osobně noc přečkal docela dobře, protože 10 hodin nespím ani doma! Druhý den jsme pokračovali směrem Lesná, Nová Ves (to je tam, jak jsou tam ty větrníky). Když jsme tam dorazili, tak bylo poledne a přišel na nás hlad a žízeň. Přehlasovali jsme ortodoxního Mirka Podoláka A zapadli do hospody Pod Lipou. A nelitovali jsme. Jednak tam bylo teplo a navíc jsme si dali opravdu výborný oběd - kuřecí řízek s hranolky a oblohou za pouhých 60Kč a to jsem ještě zalil dvěma plnotučnými Louny a ještě jsem se dostal pod stovku. No prostě paráda. Ono je ostatně hřích minout otevřenou hospodu! Pak jsme pokračovali do Mníšku a kus za ním jsme se setkali s Filipem Melicharem, který v pátek nemohl a i tu sobotu měl vykoupenou snad 20 telefonáty! No a i za tu cenu jel!!! K večeru jsme někam dorazili, ale jak se druhý den ukázalo, tak úplně jinam než jsme si mysleli :-) Chtěl jsem si původně vzít navigaci, ale pak jsem si řekl, že je zbytečná, neboť bude stačit, když se budeme držet té červené! Cha Cha!!! Ty vyjeté stopy, které tak lákají, nás svedly na scestí, ale nicméně jsme dorazili v 17:20 k nádraží Osek Město a odtamtud to bylo do centra na autobus, který by nás odvezl do Teplic na Pražák, 10minut chůze, ale bohužel on jel 17:24, takže jsme šlapali kolem kláštera (mimochodem byl založen Hrabišici v roce 1196, kdy tam pozvali cisterciácké mnichy)na nádraží Osek půl hodiny. Tam ještě uvařil Filip v nevytopené čekárně čaj, který jsme si vzali do vlaku do Teplic. Tam byl během deseti minut přípoj na rychlík do Prahy a na Hl. nádraží jsme byli v 20:30. Nikomu se nic - skoro - nestalo a Noru jsme úspěšně dokončili. To skoro je výhrada k tomu, že Mirkovi těsně před druhým noclehem nějak uklouzla lyže a švihnul sebou tak nešťastně, že si rozlomil obroučky na brýlích a ještě ho to seklo do nosu. A to byl při jeho cca 5 dioptriích malér. Proto nás ráno opustil první a jel přes Klíny dolů z hor a domů. Další dva (Marcela a Radek nás také ráno opustili, protože aby nás zastihli (oni totiž z rodinných důvodů neměli původně ani jet), tak jeli autem do Chomutova a tam ho nechali. Takže z noclehu odjeli téměř opačným směrem než zbývající čtyři účastníci. Tak to je snad v nestručnosti vše co jsme v posledních dnech zažili. Fotky mám a ještě tento týden dodám. Vlasta Milec
    V pondělí 28. února byla první schůzka editorů výročního almanachu TAKu. Zatím se do redakční rady přihlásili Veronika, JaVor, Petrof a Jirka D.

  Informace:
    Platit příspěvky je možné na účet TAKu č. 10 61 10 68 66 / 5500 (Raiffeisenbank a.s.) za těchto podmínek - variabilním symbolem bude příslušný rok a dvoumístné číslo Trasy, např. 201104 nebo 201114 atp. Ve zprávě pro příjemce uvedete jméno a přijímení platícího. Doporučujeme současně emailem poslat informaci o platbě Janě Stádníkové nebo Soně Vašicové.
    zde je TAKové fórum http://takpraha.cz/diskuse.php a téměř zeje prázdnotou. Pokud uvidím větší pohyb, není problém rozdělit diskuse například na "Politika", "Inzerce", "Obecné" a podobně. Zkrátka podle poptávky. (První příspěvek k DPH už je tam.)
    Shnilka 4. - 6.3. 2011 - Šumava, Nové Hutě, penzion Jiskra, kapacita je zcela zaplněna. Odjezd v 16:30 hod, sraz v ul. Na Strži za křižovatkou s Budějovickou (tam, co vždy - záliv pro stavbu a odjezdy Adventury). Budou 2 busy. Nocleh s polopenzí za cca 350,- Kč. Lyže s sebou, nástroje a náladu taky. Skol RuM
  Seznam účastníků...
    Aprílový bál - Zveme Vás na TAKový APRILOVÝ BAL, aneb copak by to bylo za duben, aby jaro nevyvedl aprílem - KDY: 1.4.2011 od 19:30 - KDE: KC Vltavská, Praha 7, Bubenská 1 http://www.vltavska.cz
  K tanci i pobaveni nám budou hrát M.T.O. Universal Praha
  M.T.O. je zkratka Malý Taneční Orchestr. Hraje známé „fláky“ české i zahraniční od 60 do současnosti. Na repertoáru jsou např. naši: Pavel Liška, Hanička Zagorová, Druppi, Miluška Voborníková (Inzerát), Jana Kratochvílová (Milování za svítání), Plavci-Rangers (Promovaní inženýři), Katapult. Z nedávné minulosti např. od Hůlky "Nádherný ráj" (v orig. Vangelis), ale třeba i "souměrná" od Báry Basikové. Zápaďáčtí: např. Elvis Presley, Frank Sinatra atd. Stručně řečeno - MTO Universal Praha hraje to nejlepší z nejhoršího za posledních 40. let.
  I letos se tešíme na vaše nápadité převleky. Ale co s Aprílem, že… Zkuste třeba oblečením přivítat jaro, schovejte se pod deštník před aprílovým počasím, vezmete si karnevalovou masku jako o masopustu nebo ztvárněte aprílový žertík.
  Vstupenky na klubový večer jsou již v prodeji: 250,- Kč TAK, 280,- Kč ne TAK, 300,- Kč na místě.
  Neváhejte a přijďte VŠICHNI, místa je dost a parket veliký!
      Již probíhá nácvik aprílového předtančení. Letos se nácviku ujala skvělá Jana Dohnalová, autorka úspěšných choreografií Rakousko Uhersko, Šakalí Léta, Padouši všech dob.... Přijďte se podívat. Těšíme se na Vás Monika a Veronika - Trasa 20
    V úterý 5.4. ve 20.00 v Balbínce další koncertní vystoupení, MÍLA FUXA BAND - Ludmila Fuxová, Pavel Hryzák, Jiří Kozel, Honza Papež. Zveme všechny známé i neznámé, aby se s námi podíleli na vzniku prvního oficiálního live-cédéčka v dějinách tohoto uskupení.
    26. Půltou Stezku 6. - 8.5. pořádá Jirka Valda jr. a Trasa 26 v okolí areálu Džbán u Loun. Přihlášky a informace očekávejte v polovině března.
    Termín 33. Pantakovek 24. - 26.6.2011 je již potvrzen. V brzké době očekávejte zahájení přihlašování, bude již tradičně na stránkách TAKu.
    33. lesní hry - Případní pošetilci, kteří budou mít tu odvahu neplnit koláče sledovanosti superakčních televizních filmů a i přes varování se dostaví v pátek 9. září na místo nepovoleného srazu pod záminkou účastnit se jakýchsi 33. lesních her, budou okamžitě zatčeni, obviněni, odsouzení a deportováni do nápravních zařízení, odkud pak budou mít (možná) v sobotu 10. a v neděli 11. září příležitost (ovšem velmi, velmi malou) k zosnování útěku a k případnému návratu ke svým blízkým.
  Trasa 14
    53. velkou Stezku uspořádá Trasa 11. Jediný návrh se zakončením 30.10. (11.11.2011 mínus 11 dnů) ve Veselíčku u Milevska představili Žán a Jirka Valda sr. Pořadatelství bylo téměř jednomyslně schváleno (dva byli proti, nikdo se nezdržel hlasování) a tak můžeme začít rekognoskovat lokality Onen Svět, Česká Sibiř nebo Čertova hrbatina, místo, kde se dotýkají čtyři okresy - Benešov, Příbram, Písek, Tábor.
  Tabulka tabu noclehů 53. VS otevřena.

  Ze společnosti:
    V lednu nás navždy opustili Lída Brázdová z Třináctky a Ivan Štich z Dvojky.

  Inzerce:
    Pobyt na horách v soukromé chalupě v Krkonoších na Benecku nabízejí kamarádi z 5. trasy nejen o víkendech, ale po dohodě i přes týden, pokud bude alespoň 8 zájemců. Týden, o který budete mít zájem, avizujte nejlépe 10 dnů předem. V případě zájmu volejte Mildu Musila 602 104 274 nebo Marii Urbanovou 724 890 785. Přijďte pobejt!
    Felix Irmiš, Osmičkový psychiatr pronajme na jeden až dva dny v týdnu ordinaci v komplexu Ženských domovů, Praha 5. Základní nabízené dny jsou čtvrtek a (nebo) pátek, cena za jeden den na celý měsíc je 1 250,- Kč. Ordinace je vhodná pro psychologa, léčitele nebo nenáročného maséra, astrologa apod. Kontakt Felixe 603 769 842.
    Pyšelští (4, 14) nás zvou v sobotu 19. března od 19:00 hod do Salesiánského divadla (dříve Klicperovo), Kobyliské nám. 1, Praha 8 na Prodanou nevěstu. Vážení přátelé hudby, divadla a sokolské kultury vůbec, Divadlo Pyšely společně se členy dalších sokolských souborů - divadla z Lázní Toušeň, národopisného souboru Formani ze Slatiňan a pěveckého sboru Gaudium-Praha při 1. LF UK připravily ojedinělý projekt.
    Volný byt v Paříži v termínech 7.4. - 9.4., 11.4. - 13.4., 26.4. - 29.4., 17.5. - 19.5. Platba 1-2 osoby: 700 Kč/noc nebo 3500 Kč/týden (7 nocí), 3-4 osoby: 1000Kč/noc nebo 5000Kč/týden (7 nocí). Klíče a informace u Zdenky Rozsivalové 234 760 335, 603 220 614.
    Soňa V. doporučuje povídání dvou úžasných horolezců z Olomouce (Víťa Dokoupil a Dina Štěrbová) - pořad Apetýt
  07.02.2011 15:05.
    Zdena Rozsívalová bere do 25.3. objednávky na trekové ponožky.

  Krásné čekání na jaro přeje
  JaVor

  P.S. Velmi prosím pořadatele i účastníky o krátké zprávy a fotky z různých úžasných a jedinečných akcí TAKových (před i po), ale i Trasových na vorlovaj@gmail.com. Nekomerční inzerci, jakož i různá oznámení a pozvání, přijímám taky (uveďte, zda chcete inzerát umístit i na TAKové stránky).

  Kalendář akcí 2011 - ke stažení...
  březen
      4. - 6.3. 12. Shnilá jízda, Šumava
  duben
    1.4. - 40. bál - KC Vltavská / Veronika Jiravová, Monika Misíková T20
    16. - 17.4. - 11. Zahájení cyklosezóny, Týřovice (otevřená akce Lenky Borgeové 18)
  květen
    6. - 8.5. - 26. Půltá Stezka (Jirka Valda jr. a T26)
  červen
   
    11. - 12.6. - 8. Cesta jenom tam
    17. - 19.6. - 11. Tykolka (pracovní termín)
    24. - 26.6. - 33. PanTAKovky
  červenec
    letní schůze asi zase na Cindě
  září
    9. - 11.9. - 33. lesní hry / Vláďa Roith 14
  říjen
    15. - 16.10. - 11. zakončení cyklosezóny / Monika a Karel Moravcovi 16
    27. - 30.10. - 53. velká Stezka se zakončení ve Veselíčku / Žán, Jirka Vlada sr. 11
  listopad
    11.11. - Taneční Martinské posvícení v hotelu Svornost, Dolní Počernice / T1
  prosinec
    12.12 - koledování u Apolináře / T1
    14.12. - Stříbrná harfa (?) / Saša Havránková 3

    TAKové schůze 7.3., 4.4., 2.5., 6.6., 11.7. letní, 5.9., 3.10., 7.11., 5.12.

  Přílohy:
  Usnesení Valné hromady ze dne 11.2.2011
  Zpráva o činnosti za rok 2011
  Zprávy o činnosti oddílů za rok 2010
  Zápis z VVH

  Ohlasy na Spanilku:
        - Spanilka začala nezáživným časným vstáváním, abychom byli v 6.30 na Smíchově u autobusu. Tady byla směsice lidiček ze všech tras. Samozřejmě nejhorší autobus zbyl na naši – nejlepší – trasu. Hejtmani zařídili na Božím Daru předčasné otevření restaurace k příjemnému občerstvení před časným startem (asi 11.30 hod.) do stopy. Ta byla nejdřív rozmoklá, takže mi stará klistrová máza fungovala dobře. Ale se stoupající výškou a změnou sněhu to lepilo bakule až k nutnému omytí benzínem. To ale byla hořlavina na oheň zadáka Petra, jehož vyčítavé kolíbání a koulení očima bylo bolestné.
  No bolestné bylo i hledání penzionu patřícího k hotelu Seifert v Nových Hamrech, kde se fasovaly klíče. První instrukce někde naproti rozprostřela část trasy po okolních domech v několika nejbližších křižovatkách. Když klíče do žádných domů nepasovaly, tak zvědové šli zpět pro lepší instrukce – prý kousek za mostem vlevo. No byl tam mostek pod silnicí, jinde byl železniční most nad silnicí a všude odbočky – zase nic. To už i jinak klidná a fyzicky zdatná Irenka Koutská řekla, že jde zpět a zůstane tam. Další zvědové zjistili, že to má být 200m. No bylo to tak 800m, skoro na druhé straně vesnice. A mají to i v prospektech!!! Pension byl úplně nově hezky rekonstruovaný a personál asi taky – ale hůř. Večeře proběhla podobně „prakticky“ místo od 19 hod., ve 20,30 hod. Chvíli šel guláš, pak něco jiného, pak tatarka ke snědenému sýru, zase guláš – no byl v tom guláš, který jsem se snažil s úsměvem řešit. Řekl jsem servírce, že se pohybují jako trdla, tak mě chvíli neobsluhovala, ale pak jsme se udobřili, i jsem jim pomáhal. Za to mi někdo sežral můj již z Prahy objednaný guláš a já hladový za to dostal vynadáno od hejtmana Míši, že v tom dělám bordel. Pak se hrálo, ale mnozí byli po TAK náročném předešlém dni unavení a trousili se do kutí už v 11 hod. Nenapravitelný hrdina Vašík zůstal až do 13. Zda a kdo s ním byl nevím...
  Snídaně na švédský způsob proběhla zdárně a my mohli vyrazit do deštivé silnice. Ale rychle nás vyvedl místní znalec Charlie stále se zlepšující a krásně mírně stoupající stopou směr Jelení. Akorát vichr byl chvíli silný, až jsme se potáceli. Pak dokonce jsme si krátce užili i prošlapávání div ne půlmetrovým sněhem. Ustředění bylo téměř na ideálním sněhu a za hezkého počasí. Připravily se klasické na sněhu stoly pohoštění pro protijezdce – zase jsme měli samozřejmě ten nejlépe lahůdkami vybavený..., byl oheň, byla hudba, tanec, jídlo, pití, radost ze setkávání starých milých ksichtů, veselo vůkol....
  Pak následovalo povznesené dojíždění do noclehu ve Stříbrné – penzion Barbora. Tam byla lepší akustika, tak nás hudba zmotivovala i k tanečním výkonům, večer snad i pro ostatní bezva. Jeden z nás pak z toho měl bolestnou noc a ráno s hladovkou bez společné snídaně, podle hesla: "Včerejší mámení, dnešní trápení" - a přemítání, zda ty Bolesti stojí za ty Radosti - no pohyb na zdravém vzduchu vše vyléčí. Směřovali jsme do zahraničí po německých stopách plných jehličí a jednotvárnými lesy bez výhledů až do Schönecku. Trefovali jsme se tam obtížně, protože to je běžecký areál s mnoha okruhy nedobře značenými. Mozkovému trastu pod vedením hejtmana Míši se i v jazykově nepříznivém prostředí podařilo díky přemýšlivým zastávkám podařilo vyhnout zbytečnému kroužení po tom jejich blbém sněhu.
  Spanilka skončila na Smíchově trochu uspěchaným valčíkem na rozloučenou, který zakončil jeden vyšší borec odnesením a odvezením kraťoučkých lyží naší Olinky až do Pardubic. No už je zas přivezl. (houfec A - Lojza Bláha T4)

        - Letos proti odjezdu v noci brblal (nahlas) jen pan profesor, ale nakonec byl časný start zcela opodstatněný, neboť jsme se rozhodli dobýt Krušné hory obchvatem přes Plzeň. Po čtyřech hodinách nás autobus vyvrhl do mlhy. Nikde nic. Ale stačilo udržet v paměti jediné kouzelné slůvko Kammloipe a prostup německými hvozdy po parádní stopě byl zcela hladký. Než jsme se nadáli, měli jsme za sebou šestnáct kiláků a před sebou půjčovnu lyží. Jak krásně jsme se mohli namazat, kdyby jim nedošlo pivo. Hranici do Čech překonal každý dle svého rozumu a díky tomu jsme se v Bublavě rozptýlili po různých podnicích. Vltavu tak slyšela ve Vichřici jen vybraná místní elita. Tou dobou už měla umělkyně z Prahy v Barboře zdatnou náhradu. Dvacítka rozšířila na Spanilce své hudební řady a jejich pro nás naprosto netradiční repertoár (přebrali od otců-zakladatelů snad jen korouhvičku) dokázal udržet i pivaře u Gambrihnusu až do čtyř do rána.
    Spali jsme pokaždé hluboko v údolí, ale ani jednou jsme se nemuseli drápat nahoru vlastními silami. V sobotu za nás kopec ze Stříbrné vyřešila lanovka, v neděli z Nových Hamrů vlak. Ovšem každá výhoda má svůj háček. V sobotu byly rovnou tři. Předvedli jsme sjezdařům komická čísla na téma nastupování, vystupování a sjezdu po černé sjezdovce dolů. Ustředění u cínového dolu u Přebuze proběhlo bez trasy D, která rozhodla, že "D" značí Deutschland. Ale i my jsme začali počítat ztráty.
    Když jsme se rozhodli opustit bojiště a likvidovali spotřebovanou munici, znělo trasou B jediné: Zachraňte hejtmana Hrabala. Podařilo se. Ale za cenu, že podpírači minuli hospodu na Jelení. A to byla škoda, neboť po pivech a panáčcích se nám v hlavách tak rozsvítilo, že čelovek nebylo třeba, pouze děvčata recitovala Maminku, abychom nezapomněli, kamže to vlastně v té tmě míříme. U Seiferta to zpočátku vypadalo všelijak. Místo potřebného hašení žízně se neustále půjčovaly klíče. Ale když jsme se důvěrněji seznámili s personálem a rozjela se hudba, padly ledy. Číšník Petr hovořil ve verších a slečna Šárka se na nás všechny hezky usmívala. Ale jen usmívala. Dvacítce se sice určitě podařilo zanechat nesmazatelnou hudební stopu, nicméně genetickou ne.
    Po probuzení a snídani jsme připili šampaňským nedělnímu ránu a dobře utajené teenagerce a jali se konzumovat další výhodu - vlak do Perninku. Jenže jsme se od nádraží vydali pod vedením (jak jsme se mylně domnívali už vystřízlivělého) hejtmana - na opačnou stranu. Nevadí, v Horní Blatné U Medvěda je taky dobře. Dívali jsme se z hospody na počasí a nestačili se divit, že v Krušných horách slunce svítí i mimo nástěnný kalendář. A další překvapení nás čekalo, když jsme se usilovně snažili dostat včas do Božího Daru. Mladí v klidu dopili - a stopli si bagr. No řekněte, kdo z vás na to má jet s plnou lžící? Lyžařská stopa končila na Božáku přímo u hospody Špičáku, kde jsme důstojně rozloučili se Spanilou jízdou L.P. 2011. Sám majitel firmy Kukla nám přistavil nejluxusnější dostavník ze své sbírky autobusů. A tak když jsme sjížděli z hor do údolí proti slunci, který právě zapadá, mohli jsme s úžasem vydechnout: Jó, Tenkrát na Západě... Krušných hor - to byla Jízda! (houfec B - Zuzana Vlachová T14)

        - "D" houfec pod vedením hejtmanů Tondy Peterky a Pavla Stulíka začínal v Božím Daru a přivítala jej obleva a jarní počasí . Zformovali jsme se v hospůdce "Špičák" gulášovou polévkou a vystartovali do mlhy směr Rýžovna. Zprvu nás vedl "znalec" nádhernou krajinou a zasněženou silničkou. Na Rýžovně jsme poobědvali (někdo halušky, jiní držkovku...) a pokračovali přes kopec k magistrále přes Muscherelub, Mauritius, Bludnou až do Horní Blatné (restaurace "U medvěda"). Cestou byla mlha, pěknej fukejř (zejména mimo les) . Po občerstvení jsme se lesní silničkou sklouzli do Nových Hamrů, kde nás uvítal penzion "Na faře" perfektně vytopen, kvalitně vybaven (doporučeníhodné ubytování-díky Ivanovi Perglerovi). Fotografie najdete na http://pastulik2.rajce.idnes.cz/110205_Spanilka_34/ a sem tam nějaké video zase na http://pastulik2.rajce.idnes.cz/110205_Spanilka34_videa/ . Celkem jsme najeli první den kolem 20 km. Další den byla obleva v plném proudu a na štěstí jsme našli pěknou stopu kolem říčky Rolavy a po nalezení hospody v Jelení (kolem poledne) jsme doufali, že se na ustředění dostaneme včas. Ale sebeuspokojení nám zavinilo, že jsme lehce minuli odbočku k ustředění a po delším pochodu jsme se dostali k hranicím se Saskem, což byla chybka. Po prohlídce mapy a konzultaci s protihejtmanem (z "C" houfce) jsme se vrátili a našli cestu k ustředění kousek za tou hospodou v Jelení. Bohužel jsme se tím připravili o 1,5 h společné zábavy s ostatními houfci a hostinu od "C". Tím manévrem jsme dokončili 21 km pochod od N.Hamrů. Z ustředění jsme pak po 12 km jízdě sjeli až do Stíbrné, kde v penzionu Marty jsme trávili zbytek dne i noci (sem tam zpěv, tanec...). Nedělní ráno bylo opět teplé (ca +4 C) a po zanechání báglů v penzionu jsme nalehko vyjeli šleprem nad Bublavu a sklouzli se přes sjezdovku k Bublavě, našli jsme poztrácené kamarády (ti pod vedením Tomáše Kubáta sjeli sjezdovku na běžkách). Pak si po magistrále za pěkného počasí zajeli až k skoro k odbočce na Přebuz, tam to otočili a vrátili se do Bublavy (tam oběd v 15 h, celkem najeto 21 km) a vyčkali busu, který nás odvezl zpět do Prahy. Celková suma najetých km po změklém , špinavém sněhu byla 75 km. Ještě jednou díky za pozvání do tohoto kraje od hejtmanů "C" houfce a za perfektní ubytování. Za rok zase pojedeme a doufejme, že nebude takové teplo.... (houfec D - Pavel Stulík T1)

  «« NAHORU

design © corwin 2001; spravce www@takpraha.cz