Vinařská ministezka Patnáctky na jižní Moravě
10 lidí z Patnáctky vyrazilo 5. až 7. června na ministezičku do Šakvic na jižní Moravě. Loni jsme se tam zúčastnili krásné akce „Z ďůrky do ďůrky“ (jak v Šakvicích nazývají vinné sklípky) a protože se nám to moc zalíbilo, tak jsme si to letos zopakovali. Ubytovali jsme se ve stejném penzionu jako loni, už jsme věděli, že naši hostitelé jsou také vinaři a navíc na zahradě mají bazén se slanou vodou. V sobotu v poledne byl start v centru obce, kde jsme za vstupné 600 Kč byli vybaveni skleničkou, plánkem obce s vyznačenýmí ďůrkami a 25 kupony, za které nám v ďůrkách nalévali vzorky jejich vín. Někde k tomu měli různé dobroty jako klobásky, srnčí guláš, škvarkovou pomazánku či koláčky, jinde k tomu hrála muzika nebo jsme si mohli pohladit domácího mazlíčka – bílého ježka. Večer byl ještě zakončen tancovačkou u sokolovny, ale na to už nám nezbyly síly. V neděli jsme si pak užili trochu turistiky, kolem Novomlýnské nádrže a mezi vinicemi jsme vystoupali na kopec 232 m n.m. s rozhlednou Dalibor a pak došli do Zaječí na závěrečný oběd v Zaječáku.
Fotky z této akce jsou k vidění na
Ivan Fridrich (T15)