18. Cesta jenom tam – 1.- 3. 9. 2023

Zúčastnilo se 52 účastníků – těšíme se na zprávu a fotografie.

Výlet historickým motoráčkem M131.1 zvaným Hurvínek se uskuteční poslední prázdninový víkend 1.-3. září 2023. Navzdory tradičnímu názvu akce vás dovezeme i zpátky. Cílem letošní Cesty bude „zubačka“ z Tanvaldu do Kořenova.

Ještě jsou volná místa, hlaste se urychleně Ivanovi na e-mail ivan.fridrich(at)post.cz a současně zaplaťte zálohu 300 Kč na účet 104641136/0300, var. s. 1311, do zprávy CJT18 a jméno.

Cena jízdenky:

800 Kč TAK a děti

850 Kč pro ostatní

Bohužel letos asi nebudou klasické kartonové jízdenky, protože tiskárna v Kamenici nad Lipou kvůli krachu JHMD není v provozu. Snad dočasně. Nějaké náhradní jízdenky ale budou.

Kam se pojede?

V pátek po poledni pojedeme z Prahy do stanice Karlovice – Sedmihorky. Oba noclehy budou v kempu Sedmihorky, pokud byste raději postýlku, tak máme zamluvená lůžka v turistickém penzionu Podháj, asi půl km od kempu. Večer u penzionu bude ohýnek, pivo, hudba, zpěv…

V sobotu nás motoráček zaveze do Tanvaldu, dále do Kořenova pojedeme pravidelným spojem jednotkou Stadler (Hurvínek na zubačku nemůže). Exkurze do Kořenovského depa, prohlídka Muzea ozubnicové dráhy v nádražní budově a pak volný program – možno popojet do Harrachova a navštívit sklářské muzeum nebo si zajet do Szklarské Poreby a podívat se na Krkonoše ze severní strany. Večer návrat z Tanvaldu do Sedmihorek bude trochu pozdější z důvodu velké obsazenosti trati. 

V neděli po ránu bude možno si projít okruh skalním městem nebo se vykoupat v rybníku Bažantník a po obědě v dobré restauraci u nádraží nasedneme do Hurvínka a přes Libuň a Jičín dojedeme do Chlumce nad Cidlinou. Tam bychom navštívili zahradní železnici, vymodelovanou podle alpské Rhétské dráhy. A pak šupem do Prahy. Program bez záruky, dráha je živý organismus a vše se může ještě změnit.

Jako vždy se bude v motoráku čepovat dobré pivo, nezapomeňte si sklenice.

Ivan Fridrich (T15)


Jeden myslel na “18. Cesta jenom tam – 1.- 3. 9. 2023

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *