Turistický akademický klub byl založen roku 1963 v Praze

ČlánkyČlánky akceStalo seStalo se archiv

Lesní hry 2000

Rychlé šípy, 15. – 17. 9. 2000

Lesní hry v roce 2000 pořádala dvacítka a opravdu se jí povedly. Start byl v pátek v 17:30, kdy se sešlo osm týmů (Uctívači Ginga, Černí jezdci, Zámosťáci, Podkováci, Rezavé klíče, Žlutý kvítek, Dvorečáci a Potápníci) ve složení: Mirek Dušín, Jindra Hojer, Jarka Metelka, Červenáček, Rychlonožka, Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš.

Prvním bodem programu byla módní přehlídka „Rychlých šípů“ a „Bratrstva kočičí pracky“, která se konala po 18té hodině na schodech kostela Sv. Šimona a Judy. Pak jsme se po skupinkách odebrali na stanici metra „Radlická“, kde nás čekal autobus. Ten nabral směr Rakovník a po půlnoci už všichni pobíhali po měsícem osvětlené noční krajině. Letošní štvanice byla asi 7 km dlouhá a až na pár výjimek byla perfektně značená a naprosto schůdná. I těch pár „šťastlivců“, kteří dorazili až po páté hodině ranní čekala na místě (tábořiště nedaleko Velké Chmelištné) teplá polévka a studené pivo.
V sobotu se „Rychlé Šípy“ i „Kočičáci“ vydali na výpravy, kde stavěli „vůdcáky“, bloudili ve vánici, hráli kulečník, hasili klubonu, přecházeli řeku, vynášeli močůvku, bloudili Stínadly, stahovali obrovi prsten, oslepovali kyklopa, vázali uzle, dělali slepý čtverec, napodobovali sedmirukého a sedminohého členovce, vznášeli se na létajícím koberci a znázorňovali „let Jana Tleskače“. Obzvlášť zdařilé bylo vystoupení Uctívačů Ginga, kteří nejenže sestrojili Tleskačovo létací kolo, jehož hlavním konstruktérem nebyl nikdo jiný než Valda jr. pod vedením inženýra Deutschera:-), ale navíc z Tleskačových pozůstatků naklonovali nového „Jana Pleskače“, jehož pak nechali efektně zahynout v okolních dřevinách. (Demonstrace se obětavě ujal „Bohouš“ Pacínek…)

Večer se konala tradiční „Prométheova štafeta“, po které následoval slavnostní táborák okořeněný scénkami ze života „Rychlých šípů“. Celý den dost foukalo, ale pršet začalo až pozdě v noci. Jakoby zázrakem ustal déšť právě v okamžik nádherného budíčku (nebo přišel budíček právě ve chvíli, kdy přestalo pršet?), jenž všem zprostředkoval Štětináč – Jana Jedličková se svou kytarou.

V neděli dopoledne jsme se přeskupili do družstev podle postav (Mirci Dušínové, Jindři Hojerové atd.). Nejdřív jsme skládali zprávu ukrytou na našich nosech a pak byla pro každou skupinu připravena hra vázající se k její postavě: Mirci závodili v běhu a Dlouhá Bidla jim házela klády pod nohy, Jindrové se přejedli třešní a pak pili vodu z rybníka, Jarkové zachraňovali kamarády v zatopené jeskyni, Červenáčci bloudili tmou, Rychlonožkům se nejdřív nevešla do batohu plechovka a pak létali na „samoletce“, Dlouhá Bidla lovila zlaté rybičky z kašny, Štětináči se vydávali na výpravu za mrtvou krysou a Bohoušové špiclovali u klubovny „Rychlých Šípů“. Během oběda krátce (ale vydatně) sprchlo a pak už jsme se, opět v původním složení, vydali na spletitou výpravu za „Ježkem v kleci“. Nevím jak ostatní, ale my („Rezavé klíče“) jsme museli dát dohromady čtyři „němé“ komiksy „Rychlých Šípů“, za což jsme obdrželi část návodu na vyjmutí „Ježka“ z klece a část zprávy, kde ho hledat. Společným úsilím všech skupin bylo nakonec cíle dosaženo a každý si z letošních „Lesních her“, kromě dobré nálady, odvezl i svého „Ježka v kleci“.

Šimon

Napsat komentář