Turistický akademický klub byl založen roku 1963 v Praze

ČlánkyČlánky akce

Shnilá jízda – Shnilka

V únoru 2000 jsme jeli s kamarády z TAKu lyžovat do Livigna a Bormia. Bohužel byl posunut termín Spanilé jízdy, na stejné datum, tak jsme se ji nemohli zúčastnit. Když jsme jeli přes hranice na Šumavě, kde se Spanilka konala, tak jsme se dohodli, že uděláme podobnu náhradní akci na běžkách, nazvali jsme ji Shnilou jízdu.


Na rozdíl od Spanilky jsme ji udělali na jednom místě. Konala se 3.-5.3.2000 v hospodě U Němečka v Dobré. Pořídili jsme tam zápis do knihy návštěv. S některými lidmi z TAKu vznikly dohady, kdo tuto akci vymyslel, proto nás velmi potěšilo, když kamarádi z trasy 5 v 2012 poslali foto zápisu z této 1. TAKové Shnilé jízdy.

1. Shnilá jízda – je to modré na zažloutlém.


Pořádání Shnilek se ujal Ruda Mráz. V dalších letech byla na Vysočině ve Třech studních, v Krušných Horách a v Nových Hutích v penzionu Jiskra, který již neexistuje. Poslední roky jezdíme do Penzionu Klostermann v Nových Hutích na Šumavě.

Letos poprvé nejeli Mrázovi, doufáme, že příště opět pojedou. Organizace se ujala Soňa Vašicová, vybrala nevratné zálohy, zajistila autobus a v penzionu vše dohodla. V den odjezdu onemocněla, požádala nás, abychom se ujali organizace. Dopoledne nám poslala podklady a předala peníze. Vzhledem k sněhovým podmínkám byla na běžkách menší část účastníků, více lidí bylo na pěších výletech. Na místě jsme dohodli termín konání 24. ročníku, volno měli pouze 8.-10.3.2024.

Monika a Karel Moravcovi T16

Napsat komentář