Turistický akademický klub byl založen roku 1963 v Praze

AkceFotogalerieStalo seStalo se 2024

ORIENŤÁK 24.-26.5-2024

Poslední květnový víkend proběhl (prošel) orientační běh v Keblanech. I přes nešťastné slovo běh v názvu akce se našlo všehovšudy 38 odvážlivců (včetně pořadatelského týmu), kteří se rozhodli udělat si hezký víkend v jižních Čechách a navštívit táborovou louku ještě než kopřivy dosáhnou metrové výšky.

Páteční popříjezdové uvítání nám v Nesměni připravila hospoda U Pupků a v táboře přední hlídka v podobě Řezáka a Petříka.

Sobotní závodění proběhlo v přátelském duchu. Dopoledne se za slunečného počasí na dobrodružství s mapou vydali vesměs rodinné skupinky rozličných věků i generací. Odpolední start delších tras odstartoval spolu s Vítkem i menší neutichající liják, závod tedy byl doplněn silným zážitkem. V pořádku se vrátili všichni, pršet nakonec taky přestalo, mohli jsme proto večer ocenit umístěné a zahrát si u ohýnku.

A protože správný výlet do Keblan začíná i končí v Nesměni, dodrželi jsme tradici a zašli před odjezdem k Jarušce na klasický řízek se salátem (i když někteří se uchýlili k bramborám…).
Anička Vilímová T23

Po několika letech jsem se zase vypravil na naše tábořiště na Ďáblíku. Vhodnou záminkou mi byla pozvánka našeho Petra, že se ten víkend koná orieťák pro děti a dospělé. Za naši generaci „zakladatelů“ jsem tam potkal pouze sehranou dvojici obsluhující kuchyni: Řezák a Petřík. Můj obdiv ale patřil všem soutěžícím, jejichž odolnost prověřil vydatný déšť, který se spustil právě v době, kdy soutěžící vybíhali(y) nebo hledaly(i) ukryté kontroly.

Je dobře, že ten projekt, jak se dnes odborně označuje kdejaká bohulibá akce, že tedy tábor žije již třetí generací a že se tam těšíme nejen na letní táboření, ale také na další pěkná setkání. Jak to všechno proběhlo, dopadlo a jmenné výsledky, to se jistě dočtete na jiné stránce. 

Pořadatelům veliké díky.
Pepa Beran T12

Na dvanáctkových stránkách si můžete přečíst zprávu od Helenky. Další fotografie jsou v galerii Jany Dočkalové a spol.


Pozvánka

Víkend v Keblanech je určen nejen pro orientační běžce, ale primárně pro všechny. Nemusíte pravidelně běhat, běhat vůbec nebo být zkušený navigátor, abyste zvládli absolvovat a užít si některou z tratí. 

Pořádání této akce nás baví a rádi se tam s Vámi potkáme, ale musí nás být nějaké rozumné množství, aby se vložené úsilí a čas vyplatily. Proto Vás poprosíme o přihlášení pomocí google formuláře, ať víme, s kolika účastníky můžeme počítat a zda se letošní ročník uskuteční. Poprosíme o přihlášení ideálně hned, nejdéle do konce dubna.

Prosím přihlaste se pomocí formuláře:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf3kGYMvSdo9Q7TeD0DmbdtIAMnHXxFS_HZQ50D1tx9718Efw/viewform?usp=sharing

Bližší info bude následovat začátkem května. Předběžně bude organizace jako v minulých ročnících. Tedy sraz v pátek večer, nebo v sobotu ráno (start dětské trasy cca 10:00, dospělé po obědě). V sobotu večer posezení u ohně a vyhlášení výsledků. Odjezd v neděli s možností tradičního oběda v Nesměni.

Ubytování ve vlastních stanech/přístřešku/pod širákem dle libosti. Ráno určitě bude čaj a horká voda na kávu a bude dostupný barel s pitnou vodou. V rámci startovného zajistíme i sobotní oběd a večeři.

V případě dotazů se neváhejte ozvat.

Za organizátory 

Anička, Míma a Popi