Poradník 2022-02 ve výstavbě

TAK

Vydáno pouze pro vnitřní potřebu TAK
IČO: 00199214, účet č. 2000317496/2010
Sídlo: Malá Štupartská 646/1, 110 00 Praha 1
Elektronická pošta: tak.praha@email.cz
Pokladník: Stáňa Donthová, e-mail: sdonthova(at)seznam.cz
Poradník: Jana Vorlová, e-mail: vorlovaj(at)gmail.com

MOTTO

**


ZPRÁVY Z RADY

Rada TAK zve členstvo Výroční valnou hromadu, která je volební. Bude se konat v restaurací U Boudů, Mírová 66, Praha – Kolovraty. Nebojte se složité dopravy, přímo u restaurace staví autobus vypravený od metra Háje ve špičce co čtvrthodinu. Všechny informace k cestě budou přiloženy k pozvánce na VVVH


STANE SE

 Spanilá jízda v Beskydech bude 4. – 6. 2. 2022.

Shnilá jízda bude 11. – 13. 3. 2022 na Nových hutích u Klostermannů. Informace budou následovat. Přihláškou je záloha 500 Kč připsaná na účet 0491013163/0800 (do zprávy přidejte jméno) do konce ledna. Skol Rudla Mráz T16.

 Herakléidy budou snad na jaře.

 25. března bál 2022 – Česká Beseda, bude v Domovině. Pořádají Jirka Klíma 2 a Pavel Stulík T1.
Nácvik předtančení začal 19. ledna a budou pravidelně každou středu od 19 hodin v ZŠ Křtinská.

 64. Stezka – Českým rájem, 11. – 15. 5. 2022. Zakončení – Zakončení v areálu atletického stadionu Turnov. Ředitelem Stezky je Tomáš Svoboda T1, k pomocnému pořadatelství se přihlásila Osmnáctka.

 Rezervujte si víkend 27. – 29. 5. 20222 pro návštěvu Keblan a několikrát odložený 2. ročník Orientačního běhu. Bližší informace budou následovat na jaře podle aktuální situace. Formát víkendu bude velmi podobný prvnímu ročníku. Poběží se závod po mapě Keblanského potoka a bude více variant tras pro všechny věkové i obtížnostní kategorie. Stejně jako posledně záleží na každém, zda to pojme sportovně či společensky. Budeme se na vás těšit na konci května. Za organizační team: Jenda, Anička, Míma, Rom a Popi.

Cesta jenom tam 2022 – další z tradičních akcí má svůj termín, již po sedmnácté bychom měli vyrazit na cestu v Hurvínkovi, tentokrát na celý víkend, tedy 19. – 21. srpna, termín je zatím předběžný, ale patrně již zůstane.


INFORMACE

** Ahoj kamarádi, byla jsem na přednášce o bezdomovectví, a mám malý nápad. Nechci rozpoutat debatu o tom kdo za co může, kdo si co zaslouží, a jak tenhle problém zázračně vyřešit. Jen mne napadlo, jak malinko pomoci lidem, kteří od nikoho skoro nic nechtějí, táboří někde v lesích nebo pod mosty. Ti si pro pomoc nikam nechodí, pokud nějakou dostanou, nosí jim ji terénní pracovníci. Všichni jsme řadu let někde tábořili a pořizovali si k tomu vybavení. Mladým trasám se omlouvám, těch se to netýká, ale my TAKoví stařešinové už asi táboříme čím dál míň. Možná se nám na půdách nebo ve sklepích válejí už nepoužívané spacáky, karimatky, vařiče, ešusy apod. Mluvila jsem s vedoucím terénního programu Naděje, panem Alešem Strnadem, ten by takové věci rád přijal. Má telefon 733 390 610, a v kanceláři prý vždycky někdo bývá 8-8.30 a 15.30-16; jinak jsou v terénu. Naděje sídlí na adrese Praha 2, Vyšehradská 49 – je to prý ale nepřehledný areál, kde byste je těžko hledali, napřed zavolejte. Díky za pozornost, třeba se něco najde. Zdravím, Saša Havránková.

Pohlednice zaslaná Palachem v osudný den

STALO SE

** Nějaké to lyžování jistě bylo. Škody, na schůzi jsme se tak pěkně rozpovídali, ale do únorového Poradníku zase žádné příspěvky nepřišly.


ZE SPOLEČNOSTI

** Tvůj Hus – „tak se podepsal Jan Palach na lístku, který mi poslal v den, kdy se upálil. Policie, jež našla v jeho věcech na koleji mou adresu, mi ho za pár dní zabavila. Spřátelili jsme se při studentském pobytu na celinách v Kazachstánu v létě roku 1968. Slušný a mírumilovný kluk, kterého zajímaly dějiny a filozofie, nebyl žádný vůdčí typ. Po návratu domů jsme se setkali asi jen dvakrát,“ vypráví Hubert Bystřičan 13.


INZERCE

** Bedřiška Uždilová 15 zve v úterý 8. 2. 2022 v 18 hodin na vernisáž výstavy svých obrazů v Galerii v přízemí Novoměstské radnice. Výstava trvá do 27. února.

ZÁPIS ZE SCHŮZE

**